Dermapen 4.0 Exo-Skin - Terapia regeneracyjna egzosomami

exo skin, Ampułki, dermapen 4.0, zabieg, bielsko-biała

Egzosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe produkowane przez komórki macierzyste. Krążą w płynach ustrojowych, pełniące kluczową rolę w komunikacji międzykomórkowej (działają jako przekaźniki z komórek macierzystych do innych komórek). Te błonowe struktury zawierają zawierają ponad 1000 rodzajów peptydów, od 500 do 800 białek, 373 różnego rodzaju lipidów, a także enzymy, antyoksydanty, czynniki wzrostu czy cytokiny, czyli białka, które pobudzają inne komórki układu odpornościowego do określonych reakcji.

Dzięki tej zawartości egzosomy mają niezwykły potencjał regeneracyjny. I właśnie dlatego postanowiono je wykorzystać w terapii regeneracyjnej skóry. Badania kliniczne wykazały, że egzosomy pochodzące z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC) wszechstronnie oddziałują na kondycję skóry:

  • zwiększają syntezę kolagenu i elastyny,
  • pobudzają różnicowanie komórek, czyli ich „dojrzewanie” i specjalizację,
  • przyspieszają i regulują proces gojenia się ran,
  • wzmacniają angiogenezę, czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych,
  • hamują proces tworzenia się blizny.
Równocześnie egzosomy nie zmieniają DNA komórki i nie są terapią genową. Są całkowicie bezpieczne i pozwalają uniknąć komplikacji, do których czasem dochodzi podczas procedur autologicznych, czyli zabiegów z wykorzystaniem preparatów pochodzących od pacjenta (np. osocza bogatopłytkowego).

Dermapen 4.0 Exo Skin – pęcherzyki o niezwykłym potencjale​

Efekt zabiegu dodatkowo wzmacnia domowa pielęgnacja z wykorzystaniem serum z egzosomami. Serum EXO-SKIN zawiera aż 47% egzosomów, a dodatkowo kwas hialuronowy, witaminę C, cynk, D-panthenol i wyciągi roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Zabieg regeneracji egzosomami Dermapen EXO-SKIN trwa od 30 do 45 minut. Dla uzyskania optymalnych efektów najlepiej jest powtórzyć go 4-6 razy w odstępach 4-6 tygodni. A jakich efektów można się po nim spodziewać?

Efektem terapii regeneracyjnej EGZOSOMAMI EXO-SKIN jest odmłodzenie cery i jej naprawa. Skóra staje się bardziej jędrna i gęsta, jest lepiej ukrwiona, odżywiona i nawilżona. Pory i drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zyskuje bardziej wyrównany koloryt i młodzieńczy blask.

Ale regenerację egzosomami polecamy nie tylko osobom pragnącym odmłodzić swoją skórę, ale też wszystkim tym, którzy po prostu pragną poprawić jej wygląd. Zabieg EXO-SKIN pomaga w walce z bliznami (w tym tymi potrądzikowymi) i przebarwieniami. Dzięki niemu można też zapomnieć o zmęczonej, poszarzałej cerze i odsunąć w czasie jej starzenie się.

exo skin, Ampułki, dermapen 4.0, zabieg, bielsko-biała
Połączenie zabiegu Dermapen 4.0 z nowym, rewolucyjnym produktem z linii Dp Dermaceuticals MG-Collection EXO SKIN z egzosomami. Wyjątkowe ampułki do stosowania bezpośrednio do procedury mikronakłuwania.
Jeden zabieg twarz + szyja 
 1600 zł